اخبار و رویدادها

استاد پیشکوست دانشکده،استاد مسعود سلطانی به رحمت حق پیوستند

استاد پیشکوست دانشکده،استاد مسعود سلطانی به رحمت حق پیوستند


پروفسور مسعود سلطانی، پدر صنعت برق کشور و چهره ماندگار آموزش مهندسی برق در ایران، شامگاه دوشنبه ۲۶ خرداد ماه رخ در نقاب خاک کشید.

پروفسور مسعود سلطانی، که از برجسته‌ترین اساتید آموزش مهندسی برق در کشور و از تلاشگران و صاحبنظران ویژه در صنعت برق کشور بود، شامگاه دوشنبه، پس از عمری تلاش و کوشش در راه اعتلای آموزش مهندسی و ارتقا ظرفیت‌های صنعت برق کشور به دیار باقی شتافت.

پروفسور مسعود سلطانی، در شانزدهم آذرماه سال هزار و سیصد و سی‌ونه  به‌عنوان دانشیار رسمی برق دانشکده فنی منصوب شد و آنگاه در سی‌ام آبان هزار و سیصد و چهل‌وپنج، عنوان استاد تمام‌وقت رشته‌ی برق جریان قوی را دریافت کرد و تا یازدهم  فروردین هزار و سیصد و هفتاد و پنج که به اصرار خود بازنشسته شد، در گروه مهندسی برق و کامپیوتر دانشکده فنی اشتغال داشت.

 وی در طول دوران خدمت خویش، به پیشنهاد ریاست دانشگاه تهران و موافقت وزارت علوم، به اداره‌ی دانشکده فنی تبریز، دو دوره معاونت آموزشی دانشکده فنی به سال‌های 1346 و 1350 و نمایندگی دانشکده فنی در شورای دانشگاه تهران در سال 1351 پرداخت.

از این استاد فقید، آثار و تألیفات ارزشمندی به جا مانده که جزو کتب مرجع در حوزه صنعت برق است.
دانشکده برق و کامپیوتر دانشکده فنی دانشگاه تهران، در
گذشت این استاد برجسته را به خانواده گرامی و بازماندگان ایشان، جامعه داتشگاهی  و دانشجویان و علاقه‌مندان ایشان تسلیت گفته و از خداوند متعال برای آن مرحوم رحمت و مغفرت و برای بارمائدگان  سلامتی و شکیبایی مسئلت می‌نماید.

 

 

آدرس کوتاه :