اخبار و رویدادها

اعطای نشان عالی علم و فناوری جهان اسلام به پژوهشگر دانشگاه تهران

اعطای نشان عالی علم و فناوری جهان اسلام به پژوهشگر دانشگاه تهران


جایزه مصطفی (ص)، نشان عالی علم و فناوری جهان اسلام به دکتر محمد عبدالاحد، محقق و پژوهشگر جوان دانشگاه تهران اعطا شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، طی مراسمی با حضور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور، رئیس فرهنگستان علوم پزشکی، رئیس سازمان انرژی اتمی و جمعی از برگزیدگان، تندیس‌های سومین جایزه مصطفی (ص) به دو دانشمند ترکیه‌ای و سه دانشمند ایرانی به‌عنوان برگزیدگان این دوره اعطا شد و دکتر محمد عبدالاحد، محقق جوان و دانشیار دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران نیز به دلیل تحقیقات ویژه و اثرگذار در حوزه نانوالکترونیک و کاربردهای آن در تشخیص و درمان سرطان شایسته دریافت این نشان عالی علم و فناوری شد.

پروفسور محمد عبدالاحد، برگزیده جایزه مصطفی (ص) ۲۰۱۹ از کشورهای اسلامی، عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر در دانشگاه تهران، از ایران متولد سال ۱۹۸۲ ایران با اثر ترجمه رفتار سلول‌های سالم و سرطانی در حوزه الکترونیک (شیوه‌های نوین تشخیص و درمان سرطان) حوزه علم و فناوری نانو است.
جایزه مصطفی (ص) هر دو سال یک بار به انتخاب برگزیدگان در حوزه‌های نانو، فناوری اطلاعات، زیستی و پزشکی، بخش عمومی و بخش دانشمندان مقیم کشورهای اسلامی اعطا می‌شود. سومین دوره جایزه در بخش‌های فناوری اطلاعات و نانو برگزیده نداشت.
جایزه علمی و فناوری مصطفی (ص) در راستای تجلیل از دانشمندان برجسته و زمینه‌سازی همکاری و توسعه علمی و فناوری در جهان، به عنوان یکی از نمادهای شایستگی و برتری علمی در سطح جهان از سال ۹۴ به صورت دوسالانه به دانشمندان و پژوهشگران برتر جهان اسلام اعطا می‌شود، این جایزه به اثری نوآورانه در مرزهای دانش تعلق می‌گیرد که توسط افرادی شاخص در حوزه‌های علم و فناوری ارائه شده و زمینه‌ساز بهبود زندگی بشریت باشد.

 

 

                                                 

 

 

آدرس کوتاه :