اخبار و رویدادها

برگزاری رویداد پل نوآوری توسط دیجی کالا نکست در دانشگاه تهران

برگزاری رویداد پل نوآوری توسط دیجی کالا نکست در دانشگاه تهران


برگزاری رویداد پل نوآوری توسط دیجی کالا نکست در دانشگاه تهران

 

مرکز نوآوری‌های گروه دیجی‌کالا، دیجی‌کالا نکست (Digikala Next)، روز سه‌شنبه ۲۱ اسفند ۹۷ رویداد پل نوآوری را به میزبانی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران، در پردیس دانشکده‌ فنی برگزار کرد.

پل نوآوری رویدادی است که در آن با معرفی چالش‌ها و فرصت‌های موجود به دانشجویان امکان هدایت کردن تحقیقات دانشگاهی از حالت تئوریک به کاربردی فراهم خواهد شد.در این رویداد که با هدف تبدیل پایان‌نامه‌ها و پژوهش‌های دانشگاهی به کسب‌و‌کارهای نوآوری‌محور برگزار می‌شد، دکتر مجید نیلی احمد آبادی رییس دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران، دکتر مهدی پورفتح مدیر دفتر انتقال فناوری دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران، امیر صالحی مدیرعامل دیجیکالانکست، دکتر روح الله رحمانی رییس هیات مدیره دیجیکالانکست، سهیل مقدم معاون تکنولوژی و محصول دیجیکالا و کیوان محیط مافی مدیر محصول عملیات دیجیکالا، سخنرانی کردند.

در این سخنرانی‌ها، علاوه بر معرفی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران و فعالیت‌ها و ظرفیت‌های آن و همچنین معرفی دیجیکالانکست، برنامه نوآوری‌ باز این مرکز تشریح شد. همچنین به موضوعات معرفی چالش‌ها و فرصت‌های لاجستیک هوشمند و چگونگی تبدیل فناوری به کسب و کار پرداخته شد، در این رویداد دیجی‌کالا برخی از چالش‌ها و فرصت‌های این استارت‌آپ را مطرح کرد. مدیران دیجی‌کالا سعی کردند برخی از چالش‌هایی که در روزهای پیک و ایام خاص دارند را مطرح کنند، تا بتوانند به کمک دانشجویان و اساتید دانشگاه تهران این مشکلات را برطرف کنند. همچنین بنا شد تا دانشجویان مشتاق و برخی اساتید از مرکز پردازش و انبار دیجی‌کالا بازدید کنند تا چالش‌های این شرکت را از نزدیک ببینند.

 

 

 

 

 

در بخش پایانی رویداد پل نوآوری نیز یک پنل گفت‌وگوی تخصصی با حضور تمامی سخنرانان و با پاسخگویی به پرسش‌هایی از طرف حضار برگزار شد.

همچنین در این رویداد از وبسایت پروژه داده‌های باز دیجی‌کالا (opendata.digikala.com) رونمایی شد.

در ادامه رویداد پل نوآوری مدیران دیجی‌کالا از نشست دیگری در اردیبهشت ماه در دانشگاه تهران خبر دادند.

 

آدرس کوتاه :