اخبار و رویدادها

برگزاری چهارمین دوره مسابقات ملی طراحی سیستم‌های دیجیتال

برگزاری چهارمین دوره مسابقات ملی طراحی سیستم‌های دیجیتال


پس از برگزاری سه دوره‌ی مسابقات ملی طراحی سیستم‌های دیجیتال در دانشگاه‌های صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر و شهید بهشتی، چهارمین دوره‌ی این مسابقات در آذر ماه ۱۳۹۶ توسط دانشکده‌ی مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران برگزار می‌شود. تجربه‌ی موفق دوره‌های گذشته، گواه وجود پتانسیل بالا در دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور است.

از جمله اهداف این مسابقات می‌توان به برقراری ارتباط موثر بین صنعت و دانشگاه در راستای ایجاد اشتغال برای دانشجویان فارغ‌التحصیل گرایش‌های سیستم‌های دیجیتال و معماری کامپیوتر، ایجاد فرهنگ ارائه درس‌های کاربردی در دانشگاه‌های کشور، آشنایی صنعت کشور با قابلیت‌های دانشجویان در عرصه طراحی سیستم‌های دیجیتال و اشاعه روند نوین طراحی سیستم‌های دیجیتال در دانشگاه‌های کشور اشاره کرد.

آشنایی صنعت کشور با قابلیت‌های دانشجویان در عرصه طراحی سیستم‌های دیجیتال باعث می‌شود که صنعت کشور به طرح موضوع و مسئله بپردازد تا با تکیه بر توانایی‌های داخلی و در بستر فناوری‌های نوین به راه‌حل‌های مناسبی دست یابد.

از جمله اهداف دیگر این مسابقات می‌تواند ایجاد بستر مناسب برای یادگیری روند نوین طراحی سیستم‌های دیجیتال توسط دانشجویان دانشگاه‌های محرومی باشد که در آنها دروس مناسبی در این راستا ارائه نمی‌شود.

مراسم افتتاحیه این مسابقات ساعت ۹ صبح اول آذر و اختتامیه آن ساعت ۱۴ دوم آذر در دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی https://fpgasoc.ut.ac.ir و کانال تلگرام UT_DSDC@ مراجعه کنند.

 

عکسهای منتخب از مراسم و مسابقه  در(آلبوم تصاویر: چهارمین دوره مسابقات ملی طراحی سیستم‌های دیجیتالقابل مشاهده است.                                          

 

آدرس کوتاه :