- جمعه، ۱۱ فروردین ۱۴۰۲

اخبار

جذب سرمایه استارتاپ ژرفای مرکز نوآوری کارولوکس از پرشیافاند

جذب سرمایه استارتاپ ژرفای مرکز نوآوری کارولوکس از پرشیافانداستارتاپ ژرفا که یکی از استارتاپ‌های برخاسته از مرکز نوآوری کارولوکس دانشگاه تهران است، موفق شد سرمایه مورد نیاز خود را از پرشیافاند تامین کند.

این استارتاپ که در حوزه تحلیل ریسک تقلب در صنعت بیمه فعالیت می‌کند، از سال ۹۸ کار خود در مرکز نوآوری کارولوکس آغاز کرد و پس از رشد در مرکز نوآوری کارولوکس و شتاب دهنده تهران سایت و کسب حمایت‌های مالی اولیه از صندوق نوآوری و شکوفایی، برای افزایش قدرت و سرعت در کسب و کار خود تصمیم به جذب اولین راند سرمایه خود از پرشیا فاند گرفت.

ژرفا دومین استارتاپ مرکز نوآوری کارولوکس است که موفق به جذب سرمایه خارجی شده است. این تیم برای اخذ این فاند پس از مشاوره با متخصصین حوزه نوآوری، بررسی شرکت‌های سرمایه گذار خطرپذیر یا وی سی ها، مشورت با تیم‌های با تجربه در این زمینه و سعی و خطا در مراحل مذاکره با چندین شرکت، موفق به جذب سرمایه مورد نظر خود از شرکت پرشیا فاند شد.

پرشیا فاند یک شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر است که با هدف حمایت از کارآفرینی و نوآوری و ایجاد ارزش پایدار بر روی استارتاپ‌های نوآور سرمایه‌گذاری می‌کند. این شرکت با توجه به توانمندی‌های تخصصی تیم ژرفا در حوزه تحلیل داده و هوش تجاری و آگاهی آنان نسبت به معضلات صنعت بیمه و با هدف توسعه اکوسیستم بیمه و فناوری کشور، بر این تیم فعال و آینده دار سرمایه‌گذاری کرده است.

بنیانگذاران سامانه دستیار بیمه ژرفا، هدف خود از این همکاری را جذب سرمایه صرف ندانسته بلکه نگاه کلان شرکت سرمایه گذار خطرپذیر (وی سی) در همکاری، عدم مدیریت ذره بینی شاخص¬ها در آینده و رضایتمندی تیم¬های فعلی آن‌ها را از مهم‌ترین معیارهای انتخاب خود نام بردند و افزودند: «یکی از نکاتی که سایر استارتاپ¬ها باید در نظر داشته باشند، این است که در FP هزینه‌ها و درآمدها را باید مبتنی بر برنامه عملی قابل اجرایی بنویسند، چراکه تخمین پایین یا بالای هر کدام از این موارد تبعاتی دارد، ضمن اینکه همین اعداد و ارقام در صورت رسیدن به قرارداد سرمایه‌¬گذاری تبدیل به kpi برای تیم می شود»

امیدواریم این همکاری نقطه شروعی برای وقوع اتفاقات خوب در ژرفا و انگیزه‌ای برای سایر تیم‌های استارتاپی باشد.

 

آدرس کوتاه :

رویدادها

رویدادها