نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جناب آقای دکتر اخائی استاد دانشکده برق و کامپیوتر از برندگان نهائی و طرح­های منتخب "دومین دوره رقابت علمی کنز"

جناب آقای دکتر اخائی استاد دانشکده برق و کامپیوتر از برندگان نهائی و طرح­های منتخب "دومین دوره رقابت علمی کنز"


در مرحله پایانی دومین دوره رقابت علمی کنز، تیمهای منتخب به ارائه طرحهای خود در حضور داوران پرداختند و در نهایت 6 طرح برتر بهعنوان برندگان نهائی رقابت انتخاب گردیدند.

به گزارش دبیرخانه رقابت علمی کنز، آیین پایانی دومین رقابت علمی بین‌المللی کنز، از ۲۰ تا ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱، توسط بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص) همزمان با نمایشگاه اینوتکس برگزار گردید.

در این رقابت علمی دانشمندان، محققان، مبتکران، دانشجویان دانشگاه‌ها و اساتید زیر 45 سال تشویق می شوند که ایده‌ها و دستاوردهای علمی و فناوری خود را در قالب یک فایل ویدیویی ارائه دهند.

این مسابقه در شش حوزه مختلف برگزار می‌شود. هر دستاورد علمی و فناوری در قالب ایده ، کتاب ، مقاله، اختراع، نمونه اولیه یا محصول جدید قابل قبول است.

در این دوره از رقابت ۶۵۸ اثر از دانشمندان ۲۵ کشور جهان شامل ۲۳۳ اثر در حوزه سلامت و فناوری پزشکی، ۲۲۹ اثر در حوزه آب، محیط زیست و انرژی، ۳۱ اثر در حوزه معدن و صنایع معدنی، ۴۷ اثر در حوزه اقتصاد، بانکداری و تأمین مالی، ۷۷ اثر در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و ۴۱ اثر نیز در حوزه حمل و نقل توسط دبیرخانه رقابت دریافت شد. پس از انجام فرایندهای ارزیابی و غربالگری‌های آثار طی چند مرحله، کمیته داوران در اجلاس نهایی، ۶ راه حل و ایده علمی را از بین آثار راه‌یافته به مرحله نهایی، بهعنوان برندگان رقابت انتخاب کرد.
برندگان برتر رویداد، جوایز و مزایایی مانند مدال کنز و لوح تقدیر، شمش طلای ۳۰ گرمی، کمک‌هزینه فرصت مطالعاتی به ارزش ۲۰۰۰ دلار و امتیاز ویژه برای بهره‌مندی از دو پلتفرم ارزشمند بنیاد مصطفی (ص): STEP و EISA را دریافت کردند.

از این بین، جناب آقای دکتر محمدعلی اخایی، استاد دانشکده برق و کامپیوتر در بخش "فناوری اطلاعات و ارتباطات" با طرح "سامانه انیمیشن خودت رو بساز"موفق به کسب دریافت این جوایز گردیدند.

ضمن قدردانی از تلاش‌های خستگی ناپذیر این استاد گرانقدر، انتخاب شایسته ایشان را تبریک عرض نموده و از درگاه خداوند سبحان توفیقات روز افزون مسئلت داریم.