اخبار و رویدادها

حمایت از پایان نامه ها

حمایت از پایان نامه ها


حمایت سازمان ها و ارگان ها از پایان نامه های تحصیلات تکمیلی

ستاد توسعه علوم و فناوریهای‌ شناختی

ستاد توسعه علوم و فناوریهای‌ شناختی با هدف ارتقاء سطح علمی پژوهشگران کشور در زمینه علوم و فناوریهای شناختی‌ و به منظور تقویت انگیزه فعالیت در این عرصه، از فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی دانشگاهی در این حوزه حمایت و جایزه تشویقی اعطا می نماید.

 

ستاد ویژه توسعه فناوری‌ نانو

ستاد ویژه توسعه فناوری نانو به پایان‌نامه های دانشجویی مقاطع تحصیلات تکمیلی به صورت گام به گام حمایت تشویقی پرداخت می‌کند. در این طرح براساس شاخص‌های برنامه و متناسب با دستاوردهای هر پایان‌نامه، میزان تشویقی افزایش خواهد یافت.

اطلاعات مفید و لازم در لینک های زیر موجود است:

ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی

حمایت از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری در راستای اهداف کلان سند جامع توسعه هوافضا باشد یا دارای حداقل یک ایده نوآورانه در حوزه هوایی و هوانوردی باشد.

نحوه ارائه درخواست: توسط استاد راهنما از طریق سامانه IATDH.isti.ir

اطلاعات مفید و لازم در لینک های زیر موجود است:

صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور

یکی از انواع خدماتی که صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور انجام می دهد، حمایت از طرح های پژوهشی بنیادی و کاربردی پژوهشگران با هدف کمک به پیش برد مرز های دانش و حل مسائل اساسی کشور بر اساس اولویت های علمی کشور در شاخه های مختلف علوم در چارچوب عرصه های اولویت داری که هر ساله توسط صندوق اعلام می شود، می باشد. 

پژوهشگاه فضایی ایران

دارای تفاهم نامه همکاری حمایت از پایان نامه های تحصیلات تکمیلی با دانشکده های برق و کامپیوتر و مکانیک دانشکده فنی دانشگاه تهران

مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران 

در راستای منشور علمی و نظام نامه پژوهشی شهرداری تهران و اجرای دستورالعمل "حمایت از انجام پایان نامه های دانشجویی در شهرداری تهران"، این مرکز با اهداف ذیل از پایان نامه های دانشجویی حمایت می نماید:

تحقق اهداف منشور علمی و نظام نامه پژوهشی شهرداری تهران

تشویق دانشجویان و دانشگاهیان به امر پژوهش و تحقیق در حوزه مدیریت شهری

توسعه و ترویج دانش مدیریت شهری در بین مجامع  علمی و پژوهشی

سازمان انرژی اتمی ایران

حمایت از پایان‌نامه‌ها و رساله‌های تحصیلی دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاهها و مراکز پژوهشی 

مراحل اخذ خدمت:

  •  انتخاب موضوع پایان‌نامه یا رساله از محورهای پژوهشی سازمان

  •  تصویب موضوع پایان‌نامه یا رساله در دانشکده

  •  دریافت و تکمیل فرم درخواست حمایت از انجام پایان نامه یا رساله 

شرکت ملی گاز ایران

        حمایت از پایان نامه ها

فناوری اطلاعات و ارتباطات

  • مدل سازی و شبیه سازی  و کنترل

 

انجمن علمی تجارت الکترونیکی ایران 

انجمن علمی تجارت الکترونیکی ایران در راستای تحقق اهداف کلان به ‌منظور گسترش، پیشبرد و ارتقای علمی تجارت الکترونیکی و توسعه کیفی نیروهای متخصص و بهبود بخشیدن به امور آموزشی و پژوهشی در زمینه‌ تجارت الکترونیکی با همکاری شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران در جهت بهره ‏گیری از توان و ظرفیت بالقوه دانشگاه‏ها و تشویق دانشجویان به انجام تحقیقات و پروژه‏های کاربردی مورد نیاز حوزه فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی، از پایان‏ نامه ‏های دانشجویان دکتری و کارشناسی ‏ارشد گرایش‏های مختلف رشته‏ ‌های مهندسی فناوری اطلاعات، مدیریت فناوری اطلاعات، کامپیوتر، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی صنایع، اقتصاد، مدیریت و ... حمایت به عمل می ‏آورد. 

 

مرکز مطالعات  پدافند غیرعامل

شرکت بهینه سازی مصرف سوخت

شرکت بهینه سازی مصرف سوخت در راستای پژوهش‌های بنیادی، کاربردی و توسعه‌ای در زمینه بهینه‌سازی مصرف انرژی و به منظور استفاده از ظرفیت تحقیقاتی دانشگاهها و برقراری ارتباط عملی صنعت و دانشگاه، از پایان‌نامه‌های مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا که در راستای فعالیت های پژوهشی شرکت قرار دارند، حمایت مالی به‌عمل می‌آورد.

 

 

مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال 

به اطلاع اساتید و دانشجویان در پایه ­های کارشناسی ارشد و دکترا می­رساند، مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال در نظر دارد در خصوص حمایت از پایان نامه‌های تحصیلات تکمیلی با موضوعات مطروحه این مرکز درقالب طرح «گرنت» حمایت مالی نماید.

پژوهشگاه استاندارد

پژوهشگاه استاندارد به عنوان بازوی علمی و تحقیقاتی سازمان ملی استاندارد ایران اهداف عالیه تدوین استانداردهای ملی در زمینه کالا و خدمات و نیز انجام پژوهش های کاربردی با رویکرد ارتقاء کیفیت کالاها و بهره‌وری صنایع را در پیش رو دارد. به منظور تحقق این اهداف، پژوهشگاه استاندارد از عناوین پیشنهادی در راستای تدوین استانداردهای ملی استقبال نموده و طرح‌های تحقیقاتی و پژوهشی خصوصاً درسطح تحصیلات تکمیلی در زمینه‌های مورد نظر این پژوهشگاه از حمایت لازم برخوردارخواهند شد. 

 

 حمایت از پایان نامه های تحصیلات تکمیلی 

 

شرکت توانیر

برای مشاهده اولویت های تحقیقاتی و تعریف پروژه های دانشجویی به سایت تحقیقات برق به آدرس زیر مراجعه نمایید:

http://satab.tavanir.org.ir

 

قبل از تعریف پروژه و تهیه پروپوزال برای اولویت تحقیقاتی مربوطه حتما با واحد درخواست دهنده اولویت در سازمان مربوطه تماس حاصل نمایید.

لازم به ذکر است که تعریف پایان نامه های دانشجویی در قالب فوق به صورت پروژه های پژوهشی با مقیاس کوچک (به طور متوسط بین 5-15 میلیون تومان) قابل تعریف است.

 
آدرس کوتاه :