نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

سوالات پر تکرار

سوالات پر تکرار


  • کارکرد درسی که درCECM  برای روز پروژه ی دوره ی nام با نام n-th Project Day درست می شود چیست؟

در این درس، فرم آمادگی دفاع، فرم تعریف پروژه (فرم نمره)، گزارش پروژه و ویدیوی 5 دقیقه­ ای با توجه به مهلت ­های تعیین شده بارگذاری خواهد شد.

 

  • فرم آمادگی دفاع یا آمادگی شرکت در روز پروژه  (آمادگی دفاع) چیست و از کجا تهیه می شود؟

این فرم، یک فرم اکسل است که می توانید آن را از درس روز پروژه که در  CECM ایجاد شده دانلود کنید. در این فرم استاد راهنما با توجه به میزان پیشرفت شما در انجام پروژه، به شما اجازه ی دفاع در روز پروژه را می دهند.

ابتدا نکات کلیدی داخل فایل اکسل را بخوانید و سپس فرم را پر کنید.

نکته: با توجه به اینکه غالبا در اواخر ترم بار کاری افراد بیشتر است، لطفا برای گرفتن امضا از استاد راهنما به موقع اقدام بفرمایید.

 

  • فرم آمادگی شرکت در روز پروژه (آمادگی دفاع) باید به کجا تحویل داده شود؟

این فرم باید در درسی که با عنوان روز پروژه برای آن دوره ی خاص در CECM طراحی شده است، بارگذاری شود.

 

  • فرم نمره ی پروژه چیست و از کجا تهیه می شود؟

همان فرم اولیه ی پیشنهاد پروژه (معرفی پروژه) است که در ابتدای ترم پر کرده اید و در آن پروژه را تعریف کرده اید و به امضای استاد راهنمایتان رسیده است. این فرم محلی برای نمره دهی استاد راهنما و داور پروژه دارد.

نکته: به هنگام دریافت نمره حتما از استاد راهنما بخواهید بند 8 را پر کنند. این بند در حقیقت مجوز شرکت شما در روز پروژه است و در صورت پر نشدن عملا از روز پروژه حذف می شوید.

 

 

  • تمپلت گزارش پروژه را از کجا باید به دست آورد؟

تمپلت گزارش را می توانید از این آدرس به دست آورید.

نکته 1: اگر بخشهایی از تمپلت در مورد پروژه ی شما مصداق نداشت، نیازی به آن بخش نیست. به عنوان مثال، بخش پیوست مربوط به نتایج مفصل تر است که الزامی به ذکرشان در داخل گزارش نیست ولی در عین حال بهتر است در انتهای گزارش باشند مانند اثبات قضیه ها، یا برنامه ای که برای شبیه سازی نوشته اید.

نکته 2: بخش چکیده ی انگلیسی در انتهای گزارش اختیاری است.

 

  • برای تهیه ی پاورپوینت چه نکاتی را رعایت کنیم؟

نکاتی که باید در تهیه ی پاورپوینت و ارائه رعایت کنید در این فیلم توضیح داده شده است.

 

  • فیلم ویدیوی 5 دقیقه ای ارائه را چگونه تهیه کنیم؟

باید پاورپوینت ارائه ی خود را صداگذاری کنید و آن را به صورت ویدیوی کم حجم در آورید. زمان توضیحات باید حداکثر 5 دقیقه و حجم فایل حداکثر 50 مگ باشد.

برای کاهش حجم ویدیو کافی است در بخش Export پاورپوینت گزینه ی Create a Video را انتخاب کنید و سپس در منوی ویژگیها که برایتان ظاهر می شود، در Presentation Quality گزینه ی Low Quality را انتخاب کنید.

 

  • هدف از فیلم ویدیوی 5 دقیقه ای چیست؟

این ویدیو برای دیده شدن بیشتر دستاوردهای پژوهشی، روی آپارات  دانشکده آپلود می شود.

 

  • ارائه در روز پروژه چگونه است؟

در صورت برگزاری حضوری، شما باید بر اساس پروژه ی خود، پوستری تهیه کنید و آن را در جشنواره ی روز پروژه برای ارزیاب ها و کسانی که به دیدن پوستر شما می آیند ارائه کنید.

در صورت برگزاری مجازی، در بستر مجازی که به شما تخصیص داده می شود، شما اسلایدهای پاورپوینت خود را به صورت آنلاین برای ارزیاب ها و کسانی که در آنجا حضور مجازی دارند در مدت 10 تا 12 دقیقه توضیح می دهید. سپس بخش پرسش و پاسخ ابتدا توسط ارزیاب ها و سپس دیگر حضار را خواهید داشت.

نکته: در برگزاری مجازی، حتما از قبل با بستر مجازی آشنا شوید و از درست کار کردن دوربین و انتقال صدا اطمینان حاصل کنید.