- پنج‌شنبه، ۱۸ خرداد ۱۴۰۲

اخبار

مدیریت هوشمند سلامت با سیناکر اسپین_آف دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر

مدیریت هوشمند سلامت با سیناکر اسپین_آف دانشکده مهندسی برق و کامپیوترگسترش فرهنگ خودمراقبتی در میان عموم مردم و پایش هوشمند سلامت، نه تنها احتمال ابتلای افراد به انواع بیماری­ها به خصوص بیماری‌های شایعی مانند دیابت، فشار خون بالا و بیماری‌های قلبی عروقی را کاهش می­دهد، بلکه می­تواند با مدیریت این بیماری­ها، منجر به کاهش هزینه­ها و فشارهای وارده به سیستم بهداشت و درمان گردد.

به همین دلیل شرکت راهکار هوشمند سینا یکی از اسپیناف‌های دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران، در تلاش است با ارتقای بیماران به جایگاه یک بیمار هوشمند، با همکاری پزشکان ضمن گسترش فرهنگ خودمراقبتی، کیفیت زندگی بیماران را بهبود داده و گامی مهم در جهت خدمت و همکاری با سیستم بهداشت و درمان بردارد.

شرکت راهکار هوشمند سینا فعالیت علمی خود را از سال ۹۲ تحت نظارت آقای دکتر محمدرضا کلاهدوز اصفهانی از اساتید و اعضای هیئت علمی این دانشکده برای ایجاد دانش فنی دستگاه قند خون و فشارخون آغاز کرد.

تیم علمی تحت نظر دکتر کلاهدوز پس از ورود به حوزه سلامت و خودمراقبتی (طی توافقی با وزارت بهداشت و علوم پزشکی جهت پایش سلامت خودکار و بدون خطای انسانی)، تشکیل تیم اولیه، تکمیل تیم نرم افزاری، جذب سرمایه اولیه برای ورود به بازار و تکمیل تیم تخصصی خود، از سال ۹۸ فعالیت رسمی­اش را آغاز کرد.

محصول سیناکر تولید شده در این شرکت، مجموعه‌ای یکپارچه از تجهیزات پزشکی خودمراقبتی مورد نیاز برای مدیریت سلامت (مانند دستگاه تست قند خون، فشارسنج و ترازوی هوشمند) به همراه یک اپلیکیشن موبایل است که با هدف ایجاد فرهنگ خودمراقبتی، ارتباط موثر پزشک با بیمار و آرامش خاطر بیماران و خانواده آن‌ها طراحی شده است.

راهکار هوشمند سینا ضمن پایش مستمر و ثبت خودکار شاخص‌های سلامت بیمار در طول زمان و تحلیل هوشمند آن‌ها، محتوای آموزشی شخصی‌سازی شده مورد تایید پزشک نیز به کاربران ارائه می‌دهد.

علاوه بر موارد ذکر شده، سیناکر در راستای اهداف یاد شده، فعالیت خود را در حوزه خود مراقبتی برای مادران باردار تحت عنوان «مامانیا» نیز بسط داده است. راهکار مامانیا تلاش دارد با هدف بهبود تجربه بارداری، فرهنگ خودمراقبتی هوشمند را توسعه داده و ارتباط موثر مادر و پزشک را ارتقا دهد. این محصول در حال حاضر با هدف مراقبت از مادران باردار مبتلا به دیابت بارداری در بخش زنان و زایمان بیمارستان طالقانی استفاده می‌شود.

اطلاعات بیشتر از طریق لینک : https://aparat.com/v/NWg0d

 

 

آدرس کوتاه :

رویدادها

رویدادها