اخبار و رویدادها

مراسم فارغ التحصیلی دانشجویان برق و کامپیوتر ورودی سال 93

مراسم فارغ التحصیلی دانشجویان برق و کامپیوتر ورودی سال 93


"دانشجویان برق و کامپیوتر ورودی سال 93 مهندس شدند"

در روز پنجشنبه27 ام اردیبهشت، سیل عظیم اساتید و خانواده‌ها به همراهی دانشجویان سال چهارمی گرد هم آمدند تا فارغ‌التحصیلی فرزندانشان را جشن بگیرند.  این محفل بیش از 500 شرکت‌کننده داشت و در سالن شهید چمران دانشکده فنی برگزار شد.

دکتر مجید نیلی احمدآبادی، رئیس دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر، که از لحظات آغازین جشن صف‌شکن حضور در مجلس بودند، در سخنرانی‌شان از حس و حال آن روز خود گفتند که همچون پدری است که فرزندش را بدرقه می‌کند. ایشان در تکمیل این تمثیل اظهار داشتند: امید دارم فرزندانم خانه پدری خودشان را فراموش نکنند و دغدغه بچه‌هایی که در این خانه رشد می‌کنند، را داشته باشند. درب دانشکده به روی تمامی فرزندان فارغ‌التحصیلش باز است و افتخار دانشگاه این است که دانشجویانش را در کسوت‌های مختلف، داخل یا خارج دانشگاه، ببیند. ایشان از اهمیت ترکیب رشته‌های مهندسی برق و کامپیوتر با رشته‌های پیشرو دیگر گفتند و وجود امکانات در دانشگاه تهران برای پرداختن به این مهم را بیان کردند.  و در آخر به فارغ‌التحصیلان یادآور شدند: شما بزرگ شدید تا بزرگ بیندیشید، پس به کم بسنده نکنید و پرواز بلند را مدنظر قرار دهید که شما می‌توانید!

پس‌ازآن با پخش کلیپ‌های طنز از مصاحبه با دانشجویان، که توسط خودشان آماده‌شده بود، لحظات خوشی برای حضار فراهم آمد. در این مصاحبه‌های کوتاه افراد شاخص‌تر و پرانرژی‌تر پایه به‌کرات دیده شدند؛ که اتفاقاً در ادامه جشن، در بخش اهدای عنوان "تر ین‌ها"  نیز، برجسته بودند. در آخرین قسمت مذکور، عناوین متفاوت از اخلاقیات و توانایی‌های شناخته‌شده توسط دانشجویان در دوره کارشناسی، به کمک رأی‌گیری بین خودشان انتخاب شدند، که خود یکی از دل‌چسب‌ترین بخش‌های جشن بود.

مسابقات مهیج و اجرای موسیقی، که غالباً خود دانشجویان برنامه‌گردان آن‌ها بودند، باعث سرگرمی و مسرت میهمانان گشت.

سپس از استاد بزرگوار، دکتر حسین محسنی، برای سخنرانی دعوت به عمل آمد؛ و به دنبال آن به دست ایشان و با شادمانی و تشویق حاضران، کیک جشن بریده شد.

در پایان جشن، دانشجویان سوگندنامه مهندسی خود را قرائت کرده و سوگند یادکردند که دانش و توانایی خود را در بهبود زندگی بشری مصروف دارند و از علم خویش جز درراه مشروع و شرافتمندانه استفاده ننمایند.

دانشجو خبرنگار: ریحانه مؤمنی

عکاس: محمدصادق علی‌یاری

تصاویری از این مراسم را می توانید در بخش گالری تصاویر  مراسم فارغ‎التحصیلی دانشجویان مهندسی برق و کامپیوتر ورودی 93 ملاحظه فرمایید.

 

آدرس کوتاه :