- چهارشنبه، ۲ فروردین ۱۴۰۲

اخبار

مرکز نوآوری کارولوکس (کلیک)

مرکز نوآوری کارولوکس (کلیک)معرفی مرکز نوآوری کارولوکس

با هدف ایجاد پیوستار آموزش، پژوهش و نوآوری و تقویت فرهنگ کارآفرینی، فاز اول شبکه نوآوری دانشکدگان فنی دانشگاه تهران، با نام مرکز نوآوری کارولوکس (کلیک) در دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر ایجاد شد.

در مرکز نوآوری کارولوکس دانشجویان و تیم‌هایی که حداقل یک عضو داشگاه تهرانی داشته و دارای ایده‌ای خلاقانه و فناورانه باشند با استقرار یکساله در فضای کار اشتراکی مرکز و استفاده از خدمات و امکانات آن، ایده خود را جهت راه اندازی استارتاپ، تا مرحله معرفی به شتابدهنده‌ها پرورش می‌دهند.

علاوه بر آن، نو فارغ‌التحصیلانی که با همکاری یکدیگر پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی و کارشناسی خود را برای تولید فناوری‌های دانش‌بنیان به انجام رسانده‌اند، تا مدت یک سال در این مرکز استقرار یافته و در این مدت از خدمات لازم برای کسب مهارت جهت ورود به بازار علم و فناوری بهره خواهند برد.

فارغ‌التحصیلان به واسطه استقرار در داخل دانشکده‌ها دسترسی کامل به مجموعه‌های آزمایشگاهی و استادان خود را داشته و لذا در این مدت از محیط دانشی و زیرساختی قبلی خود جدا نشده و از آن استفاده می‌کنند. هم‌چنین به دلیل استقرار در دانشکده‌ها، هم امکان جذب دانشجویان دانشکده را به صورت عضو همکار در پروژه خواهند داشت و نیز می‌توانند در تعریف و اجرای پروژه‌های دانشجویی در جهت تکمیل و ارتقای محصولات خود با استادان همکاری و مشارکت کنند.

حضور فارغ‌التحصیلانی که در مسیر کارآفرینی فعال هستند، در دانشکده و در معرض دید دانشجویان، موجب فرهنگ‌سازی و افزایش تمایل به کارآفرینی در دانشجویان و نهایتاً ماندگاری و پایداری در کشور خواهد شد.

به جز موارد ذکر شده، مرکزنوآوری کارولوکس برای علاقمندان به راه اندازی استارتاپ بدون داشتن ایده‌های فناورانه نیز برنامه‌هایی دارد تا آن‌ها را در مسیر کارآفرینی رشد داده و در این راه پر چالش همراهی و راهنمایی کند.

خدماتی که مرکز نوآوری کارولوکس به تیم‌های استارتاپی ارائه می‌دهد عبارتند از:

  • فضای کار اشتراکی

فضای کار گروهی برای حداکثر تعداد ۴ نفر برای هر گروه به همراه اینترنت رایگان و سرویس رایگان نوشیدنی گرم از ساعت ۷ صبح الی ۲۳

  • فراهم کردن امکان استفاده از آزمایشگاه‌های دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر و دانشکده فنی دانشگاه تهران

استفاده از آزمایشگاه‌های دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر و همچنین سایر آزمایشگاه‌های دانشکده فنی به صورت نامحدود و البته در چارچوب مقررات و با هماهنگی‌های مرکز

  • مشاوره تخصصی توسط اساتید یا متخصصین

برخورداری از مشاوره اساتید دانشکده فنی و یا متخصصین شرکت‌های همکار با کلیک با هماهنگی مرکز و البته به صورت رایگان

  • مشاوره کسب و کار

مشاوره در حوزه کسب و کار از مراکز شتاب دهنده همکار با کلیک و یا شرکت­های طرف قرارداد با دانشکده

  • منتورینگ تیم‌ها

پیگیری فعالیت تیم‌ها توسط متخصص و ارائه بازخوردهای لازم و تخصصی به آن‌ها

هماهنگی برگزاری جلسات و راهنمایی‌ها و مشاوره‌هایی در حوزه مسائل حقوقی و کسب و کاری توسط منتورها

  • برگزاری دوره‌های ولیدیشن

امکان حضور در دوره اعتبارسنجی و حمایت از تیم‌ها برای شرکت در دوره‌ها تا سقف رایگان شدن دوره

  • فراهم کردن امکان استفاده از شبکه ارتباطات دانشکده فنی

برخورداری از نت ورک دانشکده جهت برگزاری جلسات همکاری مشترک با سرمایه‌گذاران

  • در اختیار قرار دادن نیروی انسانی به صورت فرد یا گروه‌های کارآموزی

کسب همکاری دانشجویان کارشناسی، ارشد و دکترای دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشکده فنی دانشگاه تهران طبق مدل دانشکده سرمایه‌گذار با حمایت مالی دانشکده

 

مرکز نوآوری کارولوکس با حرکت به سمت تولید ثروت دانش‌بنیان پایدار، فراگیر و تاب‌آور، در تلاش است نوآوری و کارآفرینی دانش‌بنیان را به یک فرهنگ در میان دانشجویان و از آن فراتر در سطح جامعه تبدیل کند.

راه‌های ارتباط با مرکز نوآوری کارولوکس:

آدرس: پردیس فنی دانشگاه تهران، ساختمان شماره یک دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر، طبقه همکف، مرکز نوآوری کارولوکس

تلفن: ۰۲۱۶۱۱۱۴۲۱۶ و ۰۲۱۸۸۲۲۴۳۱۰

پست الکترونیک:  clic@ut. ac. ir

سایت:  https://clic.ut.ac.ir/

 

آدرس کوتاه :

رویدادها

رویدادها