اخبار و رویدادها

نحوه برگزاری دفاع در چارچوب کنفرانس دفاع از پایان نامه های کارشناسی ارشد

نحوه برگزاری دفاع در چارچوب کنفرانس دفاع از پایان نامه های کارشناسی ارشد


همکاران گرامی و دانشجویان عزیز دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر

با سلام و احترام،

نکاتی چند در خصوص نحوه برگزاری دفاع در چارچوب کنفرانس دفاع از پایان نامه های کارشناسی ارشد در بازه 25 تا 29 شهریور 1396 به استحضار می رسد:

1-    کل زمان تخصیص یافته به هر جلسه دفاع یک ساعت و نیم است که حداکثر ۳۰ دقیقه به ارائه دانشجو و حداکثر 60  دقیقه به سوال و جواب و نقد پایان نامه اختصاص دارد.

2-    محل تمامی دفاع ها کلاس های واقع در طبقه دوم ساختمان شماره دو (ساختمان جدید) دانشکده است.

3-    بعد از ارائه و پرسش و پاسخ، هیات محترم داوران (داور مدعو، داور داخلی، استادان راهنما و مشاور) جلسه را ترک می کنند و در اتاق 804 طبقه هشتم به جمع‌بندی و اعلام نمره/درجه می پردازند.

4-    بین هر دو جلسه دفاع نیم ساعت فاصله است به این ترتیب که مثلاً دفاعی که هشت و نیم شروع میشود ساعت ده تمام شده و دفاع بعدی ساعت ده و نیم شروع می­شود. دفاع ها طبق جدول زمانبندی اعلام شده راس ساعت های 8:30، 10:30، 13:30، 15:30 و 17:30 شروع می شوند.

5-    خانواده محترم و بستگان دانشجویان و اصولاً تمام افرادی که به دلائل غیر حرفه ای در جلسه دفاع حضور دارند می توانند در ۳۰ دقیقه اول دفاع که به ارائه دانشجو اختصاص دارد حضور داشته باشند. بعد از آن این عزیزان لازم است که جلسه را ترک کند.

6-     دانشجویان، پژوهشگران، صنعتگران و اصولا کلیه افرادی که به دلائلی حرفه ای در جلسه ی دفاع حضور دارند می توانند علاوه بر مدت ارائه دانشجو در بخشی پرسش و پاسخ و بحث نیز حضور داشته باشند.

7-    جمع بندی نهایی برای اعلام نمره به طور معمول به صورت بسته (در اتاق 804 و یا در همان محل جلسه دفاع) و فقط با حضور هیئت محترم داوران انجام خواهد شد.

8-    هیچگونه پذیرایی در جلسه دفاع انجام نخواهد شد. لطفاً دانشجویان عزیز به این نکته دقت کافی داشته باشند

9-    پذیرایی بین جلسات توسط دانشکده به طور هماهنگ برای تمام دفاع ها انجام خواهد شد. به این ترتیب که از هیئت داوران در اتاق 804 در طبقه هشتم پذیرایی می شود. و پذیرایی از سایر میهمانان در فضای پشت آسانسور در طبقه همکف ساختمان شماره ۲ دانشکده انجام خواهد شد.

10-                        مجدداً تأکید می گردند که کل فرایند پذیرایی چه در طبقه هشتم چه در طبقه همکف توسط دانشکده انجام خواهد شد و لطفاً دانشجویان عزیز هیچ اقدامی برای پذیرایی حین و بعد از جلسه دفاع انجام ندهند.

11-                        لطفاً دانشجویی که قصد دفاع دارد حداقل یک ربع قبل از جلسه دفاع در محل دفاع خود حاضر باشد، لپ تاپ خود را به پروژکتور وصل کرده و پاورپوینت خود را چک کند. توجه داشته باشید که پروژکتورها مجهز به اتصال از نوع RGB هستند. اگر اتصال دیگری مدنظر دارید )مثلاً (HDMI باید مبدل آن را همراه داشته. در محل های دفاع کامپیوتر وجود ندارد و باید لپ تاپ همراه داشته باشید.

12-                        دانشجویان عزیز لطفاً حتما قبل از دفاع ارائه خود را در حضور دوستان و همکاران و استاد راهنما تمرین کرده باشند تا مطمئن شوند که می‌توانند در بازی ۳۰ دقیقه‌ای اصل مطالبی که می خواهند به زبان آورد را ارائه دهند. یک قاعده متداول سرانگشتی سی اسلاید برای سی دقیقه است.

13-                        دانشجویان عزیز لطفاً در ارائه مطالب خود از مقدمه چینی بیش از حد بپرهیزید و بیشتر وقت خود را به ارائه دستاوردهای خود و آنچه در پروژه واقعاً انجام شده است اختصاص دهید.

14-                        در جلسات دفاع بطور معمول داور داخلی نماینده تحصیلات تکمیلی نیز هست و مسئولیت مدیریت جلسه با ایشان است.

15-                        پوشه مدارک مربوط به دفاع قبل از دفاع و در همان محل جلسه دفاع توسط کارشناسان اداره تحصیلات تکمیلی به داور داخلی تحویل می شود. پوشه پس از اعلام نمره و تکمیل شدن فرم ها در اتاق 804 تحویل کارشناسان اداره تحصیلات تکمیلی (مستقر در محل) خواهد شد.

 

آدرس کوتاه :