- چهارشنبه، ۶ بهمن ۱۴۰۰

اخبار

چیستی و هدف کنفرانس دفاع

چیستی و هدف کنفرانس دفاع  • مهم‌ترین جلوه­‌گاه محصولات و  خروجی­‌های دانشکده در سطح تحصیلات تکمیلی چه از منظر تولید علم و چه از منظر تربیت نیروی انسانی پایان نامه‌­ها و رساله‌­ها و جلسات دفاع آنها هستند. در حرکت دانشگاه و دانشکده از نسل دو (تاکید بر پژوهش و تولید علم) به نسل سه (تاکید بر تولید ارزش افزوده و ثروت دانش بنیان) نیاز به هدایت پروژه­‌های دانشجویی در مسیرهایی مبتنی بر ارزش‌­های دانشگاه نسل سه داریم. در این راستا سیاست‌­های جدیدی در دانشکده با همفکری اعضای هیات علمی دانشکده و مشاوران صنعتی و بین­‌المللی جاری شده است که طبعا منجر به برخی تغییرات شده، سازمان­‌ها و ساز و کارهای جدیدی همانند دفتر انتقال تکنولوژی، مرکز نوآوری و

  • کنفرانس دفاع را بوجود ­آورده است.

    هدف اصلی از این شیوه برگزاری دفاع­‌های ارشد بالابردن سطح مشاهده‌­پذیری (visibility) دست­آوردها و خروجی‌­هاست. مشاهده پذیری بهتر هم امکان ارائه بهتر دست آوردها به صنعت را فراهم می­‌کند و هم فیدبکی با بایاس کمتر، جامع­‌تر و صریح­‌تر برای جهت دهی و رشد خطوط پژوهشی فراهم می­‌کند.

    اولین دوره دفاع متمرکز از پایان نامه های کارشناسی ارشد تحت عنوان (کنفرانس دفاع از پایان نامه های کارشناسی ارشد) را در بازه 25 تا 29 شهریور 1396 برگزار خواهیم کرد. این برنامه بصورت پایلوت در دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران برگزار می­‌شود و به تدریج به سایر دانشکده‌­ها گسترش خواهد یافت.

    کنفرانس دفاع در ده شاخه (Track) نظیر ده گروه موجود در دانشکده برگزار می‌­شود. این ده شاخه عبارتند از: الکترونیک، سیستم‌­های دیجیتال، فناوری اطلاعات، قدرت، کنترل، مخابرات، معماری کامپیوتر، مهندسی پزشکی، نرم افزار، هوش ماشین و رباتیک.

آدرس کوتاه :

رویدادها

رویدادها