روز پروژه در رسانه‌ها روز پروژه در رسانه‌ها

"روز پروژه" گامی در جهت ارتباط دانشگاه با صنعت و توسعه اقتصادی

سومین رویداد «روز پروژه» با هدف تسهیل ارتباط دانشگاه با صنعت و توسعه اقتصادی ۱۳ تیر ۱۳۹۷، در دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران برگزار شد.

 دانشگاه تهران

 

جشنواره روز پروژه

سومین جشنواره روز پروژه با حضور مسئولان و دانشجویان دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه تهران برگزار شد.

خبرگزاری صدا و سیما

 

ایده‌های دانشجویان باید مورد توجه صنعت قرار بگیرد

رئیس دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران با تاکید بر ضرورت توجه صنایع به ایده های دانشجویان گفت: برگزاری روز پروژه در دانشگاه امکان شکل گیری این ارتباط به منظور شناخت بیشتر را فراهم می کند.

خبرگزاری ایسنا

 
 

 

فیلم کارگاه آموزشی دوم فیلم کارگاه آموزشی دوم

فیلم کارگاه آموزشی دوم: ارایه موفق و تاثیر گذار 

 
 
ارائه موفق و تاثیرگذار در روز پروژه
اصول ارائه پوستری موفق و تاثیرگذار در روز پروژه برای دانشجویان کارشناسی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران
 
 

روز پروژه روز پروژه

روز پروژه چیست؟

دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران بر اساس مصوبه مورخ 95/11/13 شورای آموزش دانشکده، سازوکاری برای تعریف، انجام و ارزیابی مناسب‌­تر پروژه­‌های کارشناسی به همراه ایجاد فرصت برای دیده شدن دستاوردهای دانشجویان توسط جامعه، سرمایه­‌گذاران، کارآفرینان و صنایع تدارک دیده است. بر اساس این برنامه، در هر ترم، دانشجویان کارشناسی دفاع شفاهی از پروژه لیسانس خود را در قالب ارایه پوستر برای داوران انجام می­‌دهند. کلیه ارایه­‌ها در قالب ارایه پوستر به شکل مرسوم در کنفرانس‌­ها و در یک روز مشخص، "روز پروژه"،  انجام می­شود. در روز پروژه، دانشکده از کلیه والدین، اساتید، دانشجویان، صنایع مرتبط،  سرمایه­‌گذاران و کارآفرینان برای شرکت در این برنامه و مشاهده­ دستاورد­های پروژه­‌های کارشناسی دعوت می­کند.

برگزاری روز پروژه در راستای مسئولیت اجتماعی دانشکده­ به منظور تقویت نقش آفرینی در جامعه و همچنین توسعه  فضای نوآوری در کشور است.

 

چرا روز پروژه ؟

پروژه پایانی فعالیتی است که انتظار می­رود در آن دانشجویان تمامی آموخته­ های دوره کارشناسی خود را به صورت جدی محک بزنند و همچنین با اخلاق حرفه­ ای و استانداردهای تعریف، انجام و ارائه یک کار فنی و علمی بر مبنای آموخته­ های خود آشنا ‌شوند. درس پروژه از مهمترین واحدهای درسی دوره کارشناسی است و واقعیت این است که پروژه­ های کارشناسی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر در سطح بسیار بالایی انجام و نوآوری و خلاقیت دانشجویان در آن بارز است. اما، دستاورد پروژه­ها آنطور که شایسته است توسط دیگران، خصوصا سرمایه­ گذاران، کارآفرینان و صنایع، دیده نمی­ شوند. به علاوه، تجربه ارایه دستاورها با هدف جلب همکاری صنعتی و اقتصادی و معرفی توانمندی­ها برای یافتن شغلی در خور، برای موفقیت دانشجویان در زندگی حرفه­ای نقش مهمی دارد. همچنین ایجاد فضای تشویقی و رقابت علمی-فنی در میان دانشجویان در راستای افزایش پویایی و ارتقای روزافزون کیفیت پروژه­‌های کارشناسی است.

با در نظر گرفتن روزی برای نمایش دستاوردهای پروژه‌­های مقطع کارشناسی، کلیه دانشجویان دانشکده، خانواده‌­ها، سرمایه­‌گذاران، کارآفرینان و صنایع با پروژه‌­های کارشناسی دانشکده آشنا می­ شوند و دانشجویان فرصتی برای ارایه توانمندی­های خود به جامعه حرفه ­ای کشور خواهند یافت. تجلیل از پروژه­ های برتر، منتخب حامیان، مدعوین و اساتید دانشکده، در راستای تقویت کیفیت بیش از پیش پروژه ­ها خواهد بود. تعمیق ارتباط با ذی‌نفعان صنعتی، اقتصادی و اجتماعی از دیگر اهداف برگزاری روز پروژه است.

 

 اهداف برگزاری برنامه ارایه پروژه­های کارشناسی به صورت عمومی و در قالب پوستر بر محورهای اصلی زیر استوار است:

·   بالابردن کیفیت پروژه ­ها و همچنین افزایش پویایی و شادابی دانشجویان با برگزاری یک همایش عمومی با حضور خانواده ­ها، سرمایه ­گذاران، کارآفرینان، صنایع و رسانه­ ها

·        تعمیق و گسترش ارتباط با ذینفعان صنعتی، اقتصادی و اجتماعی

·        تقویت و گسترش فرصت­های شغلی و حرفه‌­ای برای فارغ التحصیلان دانشکده

·        ایجاد فرصت برای دانشجویان برای ارایه  قابلیت­های علمی و عمومی خود به جامعه حرفه­ ای کشور

·        ارزیابی یکنواخت و چند مرحله­‌ای پروژه­ ها توسط چندین داور

·   ارتقا اخلاق مهندسی و استانداردهای حرفه­ای برای تعریف، انجام و ارائه کتبی و شفاهی پروژه به دانشجویان در قالب کارگاه­های آموزشی