"گزارش پایانی پروژه"

همانگونه که در کارگاه آموزشی توضیح داده شد گزارش پایانی پروژه کارشناسی باید در قالب معرفی شده ارایه شود. فایل قالب گزارش پایانی تحت عنوان "قالب گزارش پایانی پروژه کارشناسی" در سایت دانشکده موجود و قابل دانلود است. 

بخش آموزشی: دوره های کارشناسی: فرمها: قالب گزارش پایانی پروژه کارشناسی

 

"گواهی شرکت در روز پروژه"

 همانگونه که در کارگاه آموزشی توضیح داده شد دانشجویانی که قصد شرکت در روز پروژه بهمن 97 را دارند، بایستی فرم گواهی شرکت در روز پروژه (فایل اکسل) را پر کرده  و پس از امضا خود و استاد راهنما تا تاریخ 97/10/26 در CECM بارگذاری نمایند. فرم گواهی شرکت در روز پروژه در سایت دانشکده موجود و قابل دانلود است. 

بخش آموزشی: دوره های کارشناسی: فرمها: فرم گواهی شرکت در روز پروژه

روز پروژه

روز پروژه چیست؟

دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران بر اساس مصوبه مورخ 95/11/13 شورای آموزش دانشکده، سازوکاری برای تعریف، انجام و ارزیابی مناسب‌­تر پروژه­‌های کارشناسی به همراه ایجاد فرصت برای دیده شدن دستاوردهای دانشجویان توسط جامعه، سرمایه­‌گذاران، کارآفرینان و صنایع تدارک دیده است. بر اساس این برنامه، در هر ترم، دانشجویان کارشناسی دفاع شفاهی از پروژه لیسانس خود را در قالب ارایه پوستر برای داوران انجام می­‌دهند. کلیه ارایه­‌ها در قالب ارایه پوستر به شکل مرسوم در کنفرانس‌­ها و در یک روز مشخص، "روز پروژه"،  انجام می­شود. در روز پروژه، دانشکده از کلیه والدین، اساتید، دانشجویان، صنایع مرتبط،  سرمایه­‌گذاران و کارآفرینان برای شرکت در این برنامه و مشاهده­ دستاورد­های پروژه­‌های کارشناسی دعوت می­کند.

برگزاری روز پروژه در راستای مسئولیت اجتماعی دانشکده­ به منظور تقویت نقش آفرینی در جامعه و همچنین توسعه  فضای نوآوری در کشور است.

 

چرا روز پروژه ؟

پروژه پایانی فعالیتی است که انتظار می­‌رود در آن دانشجویان تمامی آموخته­ های دوره کارشناسی خود را به صورت جدی محک بزنند و همچنین با اخلاق حرفه­ ای و استانداردهای تعریف، انجام و ارائه یک کار فنی و علمی بر مبنای آموخته­ های خود آشنا ‌شوند. درس پروژه از مهم‌ترین واحدهای درسی دوره کارشناسی است و واقعیت این است که پروژه­ های کارشناسی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر در سطح بسیار بالایی انجام و نوآوری و خلاقیت دانشجویان در آن بارز است. اما، دستاورد پروژه­‌ها آن‌طور که شایسته است توسط دیگران، خصوصا سرمایه­ گذاران، کارآفرینان و صنایع، دیده نمی­ شوند. به علاوه، تجربه ارایه دستاورها با هدف جلب همکاری صنعتی و اقتصادی و معرفی توانمندی­‌ها برای یافتن شغلی در خور، برای موفقیت دانشجویان در زندگی حرفه‌­ای نقش مهمی دارد. همچنین ایجاد فضای تشویقی و رقابت علمی-فنی در میان دانشجویان در راستای افزایش پویایی و ارتقای روزافزون کیفیت پروژه­‌های کارشناسی است.

با در نظر گرفتن روزی برای نمایش دستاوردهای پروژه‌­های مقطع کارشناسی، کلیه دانشجویان دانشکده، خانواده‌­ها، سرمایه­‌گذاران، کارآفرینان و صنایع با پروژه‌­های کارشناسی دانشکده آشنا می­ شوند و دانشجویان فرصتی برای ارایه توانمندی­‌های خود به جامعه حرفه ­ای کشور خواهند یافت. تجلیل از پروژه­ های برتر، منتخب حامیان، مدعوین و اساتید دانشکده، در راستای تقویت کیفیت بیش از پیش پروژه ­ها خواهد بود. تعمیق ارتباط با ذی‌نفعان صنعتی، اقتصادی و اجتماعی از دیگر اهداف برگزاری روز پروژه است.

 

 اهداف برگزاری برنامه ارایه پروژه­‌های کارشناسی به صورت عمومی و در قالب پوستر بر محورهای اصلی زیر استوار است:

  •        بالابردن کیفیت پروژه ­ها و همچنین افزایش پویایی و شادابی دانشجویان با برگزاری یک همایش عمومی با حضور خانواده ­ها، سرمایه ­گذاران،کارآفرینان،صنایع و رسانه­ ها
  •       تعمیق و گسترش ارتباط با ذینفعان صنعتی، اقتصادی و اجتماعی
  •     تقویت و گسترش فرصت­های شغلی و حرفه‌­ای برای فارغ التحصیلان دانشکده
  •       ایجاد فرصت برای دانشجویان برای ارایه  قابلیت­‌های علمی و عمومی خود به جامعه حرفه­ ای کشور
  •       ارزیابی یکنواخت و چند مرحله­‌ای پروژه­ ها توسط چندین داور
  •       ارتقا اخلاق مهندسی و استانداردهای حرفه‌­ای برای تعریف، انجام و ارائه کتبی و شفاهی پروژه به دانشجویان در قالب کارگاه­های آموزشی