چیستی و هدف کنفرانس پایان نامه

  • مهم‌ترین جلوه­‌گاه محصولات و  خروجی­‌های دانشکده در سطح تحصیلات تکمیلی چه از منظر تولید علم و چه از منظر تربیت نیروی انسانی پایان نامه‌­ها و رساله‌­ها و جلسات دفاع آنها هستند. در حرکت دانشگاه و دانشکده از نسل دو (تاکید بر پژوهش و تولید علم) به نسل سه (تاکید بر تولید ارزش افزوده و ثروت دانش بنیان) نیاز به هدایت پروژه­‌های دانشجویی در مسیرهایی مبتنی بر ارزش‌­های دانشگاه نسل سه داریم. در این راستا سیاست‌­های جدیدی در دانشکده با همفکری اعضای هیات علمی دانشکده و مشاوران صنعتی و بین­‌المللی جاری شده است که طبعا منجر به برخی تغییرات شده، سازمان­‌ها و ساز و کارهای جدیدی همانند دفتر انتقال تکنولوژی، مرکز نوآوری و کنفرانس پایان‌نامه را بوجود ­آورده است.

  • هدف اصلی از این شیوه برگزاری دفاع­‌های ارشد بالابردن سطح مشاهده‌­پذیری (visibility) دست­آوردها و خروجی‌­هاست. مشاهده پذیری بهتر هم امکان ارائه بهتر دست آوردها به صنعت را فراهم می­‌کند و هم فیدبکی با بایاس کمتر، جامع­‌تر و صریح­‌تر برای جهت دهی و رشد خطوط پژوهشی فراهم می­‌کند.

    سومین دوره دفاع متمرکز از پایان نامه های کارشناسی ارشد تحت عنوان (کنفرانس پایان نامههای کارشناسی ارشد) را در بازه 23 تا 27 شهریور 1398 برگزار خواهیم کرد.

  • کنفرانس دفاع در ده شاخه (Track) نظیر ده گروه موجود در دانشکده برگزار می‌­شود. این ده شاخه عبارتند از: الکترونیک، سیستم‌­های دیجیتال، فناوری اطلاعات، قدرت، کنترل، مخابرات، معماری کامپیوتر، مهندسی پزشکی، نرم افزار، هوش ماشین و رباتیک.