اخبار و اطلاعیه ها

دومین دوره کنفرانس دفاع متمرکز از پایان نامه های کارشناسی ارشد ،دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران

اطلاعیه شماره دو:  97/5/28

دانشجویان عزیز دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر

با سلام و احترام،

لطفا کلیه دانشجویانی که قصد دفاع در شهریور ماه 1397 در قالب دومین دوره کنفرانس دفاع از پایان نامه های کارشناسی ارشد (کنفرانس پایان نامه) در بازه 20 تا 26 شهریور 1397 را دارند مراحل پیش از دفاع را به شرح زیر انجام دهند:

1.مراجعه به سامانه جامع آموزش ems.ut.ac.ir و ثبت درخواست دفاع در بخش پیشخوان خدمت.

2.مراجعه به سامانه مدیریت دروس دانشکده cecm.ut.ac.ir و ثبت نام (enrolment) در Thesisconf 97 از مسیر زیر:

Course Category: Thesisconf

Course Name: Thesisconf 97

Enrolment Key: Thesisconf

 

3.پس از ثبت نام وارد Thesisconf 97 شوید و فرم گواهی اعلام کفایت و تایید پایان نامه کارشناسی ارشد را در قسمت add entry پر کنید. این فرم باید با هماهنگی و تایید استاد راهنما پر شود. خصوصا نام و مشخصات پنج داور داخلی، پنج داور مدعو و سه صنعت مدعو پیشنهادی به انتخاب و تایید استاد راهنما در فرم وارد شود. لطفا این مرحله را تا شنبه سوم شهریور 97 انجام دهید. هماهنگی با استاد راهنما می تواند از طریق ایمیل، تلفن، یا هر روش سریع دیگر انجام شود. سایر مراحل وابسته به اتمام این مرحله است.

4.پس از تکمیل فرم اعلام کفایت و نهایی شدن آن، در قسمت view list یک پرینت از آن را بگیرید. نسخه پرینت شده به امضاء استادان راهنما و مشاور و خود دانشجو برسد. اصل این نسخه امضاء شده نهایتا تحویل دفتر تحصیلات تکمیلی دانشکده خواهد شد.

5.مراجعه به دفتر تحصیلات تکمیلی جهت تطبیق واحد اولیه و دریافت برگ تطبیق شده از تحصیلات تکمیلی و مراجعه به مدیر گروه جهت تایید نهایی.

6.اسکن «کارنامه تطبیق شده و تایید شده توسط مدیر گروه» و «فرم اعلام کفایت امضاء شده توسط استاد راهنما» که در مراحل بعد مورد نیاز خواهد بود.

7.انتخاب استادان داور توسط مدیران و نمایندگان گروه ها با هماهنگی تحصیلات تکمیلی دانشکده انجام خواهد شد و از طریق اعلام در سایت کنفرانس (ece.ut.ac.ir/thesisconfبه اطلاع دانشجویان خواهد رسید.

8.هماهنگی جهت روز و ساعت دفاع با داوران مدعو خارجی و داخلی در در بازه 20 تا 26 شهریور 1397 توسط مدیران و نمایندگان گروه ها انجام می شود و نتیجه آن به اطلاع دانشجویان خواهد رسید. دانشجویان عزیز توجه داشته باشند که دفاع می تواند هر ساعتی و روزی در بازه فوق باشد و در این مورد -همانند تمام کنفرانس ها- انتخابی برای دانشجو وجود ندارد.

9.مراجعه به دفتر تحصیلات تکمیلی، پس از انتخاب استادان هیات داوران، جهت اخذ دعوت نامه ها و فرم اعلام وصول.

10.مراجعه به تمامی اعضاء هیات داوران (استادان داور داخلی، داور مدعو، راهنما و مشاور) جهت تحویل یک نسخه پایان نامه همراه با دعوت نامه به آنها و امضای فرم اعلام وصول توسط اعضاء هیات داوران. هنگام مراجعه به استاد داور مدعو لطفا مرتبه علمی استاد پرسیده و درج شود. فرم اعلام وصول باید به امضاء تمامی اعضاء هیات داوران برسد.

11.اسکن و آپلود کردن «فرم اعلام وصول تکمیل شده» و «فرم اعلام کفایت امضاء شده» در سایت its3.ut.ac.ir و درخواست مجوز دفاع از پردیس فنی

12.پس از مرحله 11، در صورتی که مشکلی برای صدور مجوز وجود نداشته باشد، معمولا به فاصله یک روز کاری مجوز دفاع توسط پردیس فنی صادر شده و از طریق سیستم اتوماسیون اداری به دفتر تحصیلات تکمیلی دانشکده می رسد.

13.در این مرحله دانشجو به دفتر تحصیلات تکمیلی دانشکده مراجعه نموده و «اصل فرم اعلام وصول»، «اصل کارنامه تطبیق شده» و «اصل فرم اعلام کفایت امضا شده (بند 4)» را تحویل می دهد.

14.رعایت فاصله زمانی حداقل یک هفته بین مجوز دفاع صادر شده از پردیس فنی و تاریخ دفاع الزامی است. یعنی عملا آخرین مهلت درخواست مجوز دفاع سه شنبه 13/6/1397 است.

15.پایان نامه حداقل یک هفته قبل از دفاع باید به دست تمامی اعضاء هیات داوران رسیده باشد.

16.لطفا به موعد انجام 3 شهریور 97 برای پر کردن فرم گواهی اعلام کفایت و تایید پایان نامه کارشناسی ارشد (مرحله 3) توجه فرمایید.

 

با تشکر و احترام

بابک نجار اعرابی

معاون پژوهشی و تحصیلات تکمیلی

دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر

جهت دریافت فایل اطلاعیه شماره 2 به این آدرس مراجعه نمایید.

 

اطلاعیه شماره یک:  97/5/27

 

 

همکاران گرامی و دانشجویان عزیز دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر

با سلام و احترام،

ان شاء الله در بازه 20 تا 26 شهریور 1397 دومین دوره دفاع متمرکز از پایان نامه های کارشناسی ارشد تحت عنوان «کنفرانس پایان نامه» را با یاری شما برگزار خواهیم کرد. در این دوره سعی کرده ­ایم و می ­کنیم تا از تجربه برگزاری دوره اول در جهت بهبود فرایندها کمک بگیریم.

هدف اصلی از این اطلاعیه یادآوری برخی نکات کلی و اولیه در خصوص کنفرانس پایان نامه است:

  1. هدف اصلی از برگزاری دفاع­های ارشد در قالب کنفرانس بالابردن سطح مشاهده ­پذیری (visibilityدست­آوردها و خروجی­ هاست. مشاهده پذیری بهتر هم امکان ارائه بهتر دست آوردها به صنعت را فراهم می­ کند و هم فیدبکی با بایاس کمتر، جامع­تر و صریح­تر برای جهت دهی و رشد خطوط پژوهشی فراهم می­ کند.
  2. ساختار داخلی جلسه دفاع به هیچ وجه دست نمی­خورد و همان ساختار مألوف و امتحان پس داده مبنای کار است. به این ترتیب که: هر جلسه دفاع با حضور یک داور خارجی، یک داور داخلی و استاد راهنما رسمی می شود. داور داخلی نماینده تحصیلات تکمیلی نیز خواهد بود. درصورتی که استاد راهنمای دوم یا مشاور وجود داشته باشد، بر حضورشان در جلسه دفاع تاکید می ­شود اما جلسه دفاع بدون حضور ایشان هم رسمی است. ارائه دانشجو به مدت نیم ساعت انجام می­شود و به دنبال آن یک ساعت وقت بحث و پرسش و پاسخ خواهیم داشت. بین دو دفاع متوالی نیم ساعت وقت برای ارزیابی و تعیین درجه و البته پذیرایی در نظر گرفته شده است. روال ارزیابی و تعیین درجه همان روال معمول است و فرم های مربوط در اختیار نماینده تحصیلات تکمیلی قرار خواهد گرفت. کلیه مقررات جلسه دفاع به قوت خود باقی است.
  3. لطفا دقت فرمایید که برای ورودی های 1394 و بعد از آن دیگر نمره دفاع ثبت نمی شود و در صورت قابل قبول بودن پایان نامه از نظر هیات داوران صرفا تعیین درجه (عالی، بسیار خوب، خوب، متوسط) خواهیم داشت.
  4. با توجه به توافق به عمل آمده با مدیران گرایش­ ها کنفرانس پایان نامه در ده شاخه (Track) نظیر ده گرایش موجود در دانشکده برگزار می­ شود. این ده شاخه عبارتند از: الکترونیک، سیستم­های دیجیتال، فناوری اطلاعات، قدرت، کنترل، مخابرات، معماری کامپیوتر، مهندسی پزشکی، نرم افزار، هوش ماشین و رباتیک.
  5. شیوه نامه مراحل اجرایی قبل از کنفرانس در اطلاعیه های بعدی ارائه خواهد شد.
  6. همانطور که پیشتر اعلام شده بود تا قبل از شنبه 1397/4/23 امکان دفاع غیرمتمرکز به شیوه متداول قبلی وجود داشته است. بعد از این تاریخ تا شروع کنفرانس پایان نامه در روز سه ­شنبه 1397/6/20 هیچ جلسه دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد بصورت غیر متمرکز برگزار نخواهد شد.
  7. تنها مورد استثنا برای برگزاری جلسه دفاع کارشناسی ارشد قبل از سه ­شنبه 1397/6/20 مربوط به دانشجویانی می­شود که پذیرش رسمی دوره دکترای خارج از کشور گرفته اند، ویزا هم گرفته اند، و تاریخ انقضاء ویزا و تاریخ شروع شدن دوره دکترای آنها به نحوی است که باید قبل از سه ­شنبه 1397/6/20 در محل دانشگاه جدید خود حاضر باشند. دانشجویانی که واجد این شرایط هستند لطفا در اسرع وقت به دفتر تحصیلات تکمیلی دانشکده مراجعه نمایند.
  8. وب سایت کنفرانس به آدرس http://ece.ut.ac.ir/thesisconf است، که اطلاعات تکمیلی و برنامه کنفرانس به تدریج در آنجا اعلام خواهد شد.

با تشکر و احترام

بابک نجار اعرابی

معاون پژوهشی و تحصیلات تکمیلی

دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر